PyCon SK presunutý na rok 2022

Vzhľadom na pretrvávajúcu pandemickú situáciu sa PyCon SK neuskutoční ani v roku 2021. Namiesto toho sme sa rozhodli opäť rozbehnúť Python online meetupy, konkrétne termíny už čoskoro pošleme cez Newsletter - pre viac info sa prihláste na odber nižšie.

PyCon SK bude v neskoršom termíne.

Pred niekoľkými mesiacmi sme stáli pred rozhodnutím, či PyCon SK 2020 v marci presunúť, alebo nie. Nakoniec sme sa rozhodli zodpovedne, ešte pred oficiálnymi pokynmi zo strany štátnych orgánov. Podobné rozhodnutie pred nami stálo aj teraz, a z bezpečnostných dôvodov sme sa rozhodli PyCon SK presunúť na jún 2021. Presný termín ešte dolaďujeme.

PyCon SK bude v neskoršom termíne.

Vírus COVID-19 sa šíri po Európe a žiaľ Slovensko, nie je výnimkou.

Situáciu sme pozorne sledovali a diskutovali sme s Úradom verejného zdravotníctva a odporučili nám odložiť konferenciu. Pripravovali sme viaceré proaktívne opatrenia, ale nedokážeme plne zaručiť zdravie a bezpečnosť našich účastníkov. Zvažovali sme tiež možnosť online konferencie PyCon SK, ale rozhodli sme sa, že duchom komunity je stretávanie sa.

Preto sme sa zodpovedne rozhodli presunúť PyCon SK na neskorší termín. Konferencia sa uskutoční v septembri 2020.

Veríme, že naše rozhodnutie pochopíte a presun Vám nespôsobí nepríjemnosti.

Ďakujeme za podporu a tešíme sa na stretnutie v septembri 2020.

PyCon SK a vyhodnocovanie rizika nákazy COVID-19.

Na Slovensku nebol doteraz potvrdený výskyt ochorenia COVID-19 (koronavírus). Kontaktovali sme Úrad verejného zdravotníctva a aktuálne nie sú žiadne obmedzenia pre verejné zhromaždenia, avšak situácia sa môže zmeniť. Aktuálne zvažujeme proaktívne opatrenia, aby PyCon SK bol bezpečný. Hrozbu COVID-19 berieme vážne a pripravujeme viaceré scenáre, avšak zatiaľ nie je dôvod na paniku.

Read more

Python 2: Rozlúčková party

Vedeli ste, že posledný release Pythonu 2 verzia 2.7.18 bude vydaný v apríli 2020: https://www.python.org/dev/peps/pep-0373/? Python 2 tu bol s nami 20 rokov (prvá verzia vyšla v roku 2000) a samotný Python 2.7 takmer 10 rokov. Preto sme sa rozhodli, že spravíme Python2 Good Bye Party! Ak budete na PyCon SK 2020, príďte v sobotu 28.3. rozlúčkovú party, bude to posledná Python 2 good bye party v Európe! Lístky sú už od dnes v predaji...

Read more

Prihlasovanie prednášok bolo uzavreté.

Obdržali sme viac ako sto návrhov na prednášky, ďakujeme všetkým za záujem. Komisia vyhodnocuje všetky vaše návrhy a bude kontaktovať všetkých čo najskôr.

Read more

Predlžujeme termín prihlasovania prednášok na konferenciu.

Obdržali sme veľa kvalitných návrhov na prednášku, ale aj niekoľko žiadostí o predĺženie termínu na prihlásenie prednášky. Vzhľadom na to že tento ročník uzatvára prihlasovanie prednášok skôr, sme sa rozhodli predĺžiť prihlasovanie prednášok do konca Januára.

Read more

Konferenčný chat.

Minulý rok sme používali Slack ako konferenčný chat, pomocou ktorého ste mohli komunikovať s organizátormi a aj s ďalšími účastníkmi. Aj na PyCon SK 2020 budeme používať Slack.

Read more

Prvá várka rečníkov.

Je nám cťou predstaviť prvých potvrdených rečníkov na PyCon SK 2020.

Oslavujeme Deň boja za slobodu a demokraciu.

17. novembra oslavujeme Deň boja za slobodu a demokraciu. Vďaka tejto udalosti môžeme slobodne organizovať PyCon SK. Chceme, aby ste oslavovali aj vy. Počas celého sviatku môže využiť zľavu 17% na lístky s promo kódom "30-rokov-slobody".

Read more

Predkladanie prednášok a workshopov je otvorené!

Poznáš niekoho z málo zastúpenej skupiny v IT, kto by chcel urobiť prednášku na konferencii? Daj nám vedieť a povzbuď ho/ju, aby si podal/a návrh na prednášku na PyCon SK 2020. Snažíme sa podporovať rôznorodosť.

Read more