banner

PyCon SK 2020

  • 11 - 13. September 2020
  • Bratislava

O konferencii PyCon SK

11 - 13. September 2020

Konferencia PyCon SK 2020, ktorá sa bude konať v Bratislave, je každoročné stretnutie komunity využívajúcej a vyvíjajúcej open sourcový programovací jazyk Python. Je organizovaná dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami z občianskeho združenia SPy o.z. zameraného na šírenie jazyka Python a ďalších open sourcových technológií a myšlienok. Prostredníctvom PyConu SPy o.z. napĺňa svoj cieľ rozširovať slovenskú (a aj medzinárodnú) komunitu Python programátorov a programátoriek a ľudí podporujúcich open source.


Edu Summit

EduSummit je špecializovaná časť konferencie zameraná na vyučovanie programovania na základných a stredných školách. Už po štvrtý raz organizujeme tentokrát dvojdňový summit, počas ktorého učiteľkám a učiteľom predstavíme inovatívne spôsoby a metódy vyučovania programovania, podelíme sa o skúsenosti s užitočnými nástrojmi a taktiež sa spolu zúčastníme workshopov pod vedením skúsených mentorov a mentoriek.

FIIT STU
Bratislava

50+
Rečníci a rečníčky

500+
účastníkov a účastníčok

Novinky

Okolo konferencie sa stále deje kopec vecí... Tu je niekoľko z nich...

blog
07 Mar

PyCon SK bude v neskoršom termíne.

Vírus COVID-19 sa šíri po Európe a žiaľ Slovensko, nie je výnimkou.

 

Situáciu sme pozorne sledovali a diskutovali sme s Úradom verejného zdravotníctva a odporučili nám odložiť konferenciu. Pripravovali sme viaceré proaktívne opatrenia, ale nedokážeme plne zaručiť zdravie a bezpečnosť našich účastníkov. Zvažovali sme tiež možnosť online konferencie PyCon SK, ale rozhodli sme sa, že duchom komunity je stretávanie sa.

 

Preto sme sa zodpovedne rozhodli presunúť PyCon SK na neskorší termín. Konferencia sa uskutoční v septembri 2020.

 

Veríme, že naše rozhodnutie pochopíte a presun Vám nespôsobí nepríjemnosti.

 

Ďakujeme za podporu a tešíme sa na stretnutie v septembri 2020.

blog
03 Mar

Na Slovensku nebol doteraz potvrdený výskyt ochorenia COVID-19 (koronavírus). Kontaktovali sme Úrad verejného zdravotníctva a aktuálne nie sú žiadne obmedzenia pre verejné zhromaždenia, avšak situácia sa môže zmeniť. Aktuálne zvažujeme proaktívne opatrenia, aby PyCon SK bol bezpečný. Hrozbu COVID-19 berieme vážne a pripravujeme viaceré scenáre, avšak zatiaľ nie je dôvod na paniku.

Čítaj viac
blog
14 Feb

Vedeli ste, že posledný release Pythonu 2 verzia 2.7.18 bude vydaný v apríli 2020: https://www.python.org/dev/peps/pep-0373/? Python 2 tu bol s nami 20 rokov (prvá verzia vyšla v roku 2000) a samotný Python 2.7 takmer 10 rokov. Preto sme sa rozhodli, že spravíme Python2 Good Bye Party! Ak budete na PyCon SK 2020, príďte v sobotu 28.3. rozlúčkovú party, bude to posledná Python 2 good bye party v Európe! Lístky sú už od dnes v predaji...

Čítaj viac

Kúp si lístok teraz

Lístky na konferenciu sú už v predaji. Doteraz sa každý PyCon SK vypredal, takže si nenechávaj nákup lístka na poslednú chvíľu, lebo už môžu byť vypredané...

Kúp si lístok

Oficiálni sponzori a partneri

Hľadáme sponzorov a partnerov. Prosím, kontaktujte nás.